Drontal pro kočky

Drontal pro kočky

Drontal pro kočky

Ochrana proti vnitřním parazitům, laicky nazývaná „odčervení,“ by měla být nedílnou součástí péče o naše čtyřnohé mazlíčky. Přípravek Drontal pro kočky ochrání vaše malé šelmičky na celé tři měsíce a velmi snadno se podává.

Přípravek Drontal pro kočky patří k tomu nejlepšímu, co lze na našem trhu sehnat.

Na hubení blech nebo klíšťat jsme si u koček už docela zvykli. Není dne, aby ty, které se volně mohou potulovat po okolí, nepřinesly v kožíšku něco podobného. Mnohem horší problémy ale mohou způsobit organismy, které nosí uvnitř. – tzv. endoparazité. Problémy s trávením a následná oslabená imunita mohou potrápit zvířata jakéhokoli věku. Jedinou účinnou ochranou je prevence, opakovaná v pravidelných intervalech. 

Drontal pro kočky

Drontal pro kočky – pro jaká zvířata je určený?

Vnitřními parazity mohou trpět všichni naši domácí mazlíčkové, a i když jde často o ty samé druhy cizopasníků, nelze je léčit stejnými přípravky.

Kočky jsou k některým chemickým látkám mnohem vnímavější a antiparazitikum např. pro psy by jim mohlo nenávratně poškodit zdraví.

Drontal se hodí pro všechny zdravé kočky od věku tří týdnů, vyjma koček březích. U zvířete bez zdravotních potíží lze antiparazitikum použít i bez doporučení veterinárního lékaře. U koček nemocných nebo z nejrůznějších důvodů oslabených doporučujeme konzultaci s odborníkem.

Drontal pro kočky – účinné látky

Přípravek Drontal pro kočky obsahuje dvě účinné látky: Praziquantelum 20 mg a Pyranteli embonas 230 mg. Tyto látky negativně ovlivňují životní cyklus těchto parazitů:

  • Škrkavky: Toxascaris leonina a Toxocara cati
  • Měchovci: Ancylostoma brasiliense a Ancylostoma tubaeforme
  • Tasemnice: Echinococcus granulosus, Dipylidium caninum, Echinococcus multilocularis, Mesocestoides spp.,Taenia spp. a Joyeuxiella pasqualei
Někteří endoparazité používají jako mezihostitele blechy, kočky je proto vždy preventivně nutné ochránit i před nimi. Přípravky Drontal jsou velmi širokospektré. Dokáží eliminovat nákazu u všech důležitých druhů tasemnic a škrkavek u koček, takže je během léčby stačí podat jen 1x a dále pak podle preventivního schématu.

Drontal pro kočky

Drontal pro kočky – dávkování a způsob použití

Prostředek proti parazitům je dostupný v tabletkách, optimalizovaných pro 4 kg živé hmotnosti zvířete. Půlením nebo čtvrcením tabletky lze dávku dále upravovat a přizpůsobovat.

Tabletu je možno podat v celku nebo rozdrcenou a zamíchanou v potravě (někteří majitelé rozpouští suspenzi z tabletky ve vodě, kterou zvířeti do krku aplikují injekční stříkačkou). Díky elipsoidnímu tvaru se tablety snadno polykají, a je proto možné otevřít kočce tlamičku, zatlačit na koutky a vložit tabletu na jazyk, odkud snadno sklouzne do trávicího traktu.

Náš tip:
Žádná dietetická opatření ani hladovka nejsou pro správné působení účinných látek potřeba.

Zvířata odčervujeme podle následujícího schématu:

Čerstvá koťata odčervujeme poprvé již ve 4. týdnu věku, dále pak v 8. a 12. týdnu. Stejně pokračujeme i ve 4., 5., 6., 9. a 12. měsíci věku.

U dospělých koček aplikujeme preventivní odčervení 1x za tři měsíce.

Drontal pro kočky – výhody

Tento p je ceněn především pro své širokospektré a rychlé působení. Majiteli domácích mazlíčků je také vyhledáván pro svou nízkou cenu, šetrnost (po požití se může pouze výjimečně dostavit zvracení) a snadnou dostupnost.

Nejvýhodněji je možné přípravek Drontal pro kočky zakoupit v lékárnách DR. MAX. Množství poboček a doprava zdarma zajistí, že budete mít vždy po ruce účinné antiparazitikum za tu nejvýhodnější cenu na trhu a ochráníte tak spolehlivě zdraví vašich koček za všech okolností.   

Podobné příspěvky