Dehinel Plus recenze

Dehinel Plus recenze

Dehinel Plus recenze

Vnitřní červi a další cizopasníci mohou našemu zvířecímu miláčkovi nepříjemně komplikovat život. Zejména velmi mladí psi nebo naopak zvířecí senioři mohou být díky nim dokonce ohroženi na životě. První pomoc ale není nijak složitá a článek Dehinel plus recenze vám ukáže, že ji hravě zvládnete i sami a bez pomoci veterináře.

Zatímco u lidí je výdej veškerých antiparazitik vázán na lékařský předpis a bez konzultace s odborníkem se proto neobejde, u zvířat je situace zcela jiná. Je to až s podivem, protože řada vnitřních parazitů je ze zvířete na člověka běžně přenositelná, ale nákaza samotná může proběhnout i zcela bezpříznakově. Lidé se preventivně chránit farmaceutickými přípravky nemohou, o to důležitější je proto tento krok u všech zvířat, se kterými svou domácnost sdílejí.

Dehinel Plus recenze

Dehinel Plus recenze – k čemu se používá

Přípravek Dehinel Plus lze použít v případě akutní infekce oblými i plochými červy. Jde zejména o:

  • Škrkavky (Toxascaris leonina a Toxocara canis)
  • Tasemnice (Dipylidium caninum a Taenia spp.)
  • Měchovci (Ancylostoma caninum a Uncinaria stenocephala)
Stejně dobře ale působí i v oblasti preventivní péče. Někteří psi podávání antiparazitik špatně snášejí a velmi jim vyhovuje, když mohou natrvalo zůstat u jedné značky, která jim potíže nepůsobí. Variantu Dehinel plus flavour lze používat již od dvou měsíců věku štěněte a později plynule navázat na medikaci tabletami Dehinel plus.

Dehinel Plus recenze – pro jaká zvířata je určen?

S přihlédnutím k obsaženým látkám je nutné si zapamatovat, že přípravek Dehinel Plus může být podáván pouze štěňatům od dvou týdnů věku a dospělým psům, jejichž váha přesahuje 2 kilogramy. Rozhodně ho nelze doporučit pro kočky ani žádná jiná domácí zvířata. Jejich správnou antiparazitickou léčbu musí vždy určit veterinář.

Na našem trhu jsou k dostání dvě základní varianty přípravku:

  • Dehinel plus pro dospělé psy
  • Dehinel plus flavour pro štěňata a citlivé dospělce

Dehinel Plus recenze – jak se používá?

Antiparazitika Dehinel plus i Dehinel Plus flavour mají podobu malých tablet, které lze pro větší přesnost při dávkování rozdělit na poloviny nebo dokonce čtvrtiny díky praktickým rýhám. Standardně je používána 1 tableta na 10 kg živé hmotnosti zvířete.

Dehinel Plus recenze

Náš tip:
TIP: Máte-li většího psa, doporučujme zakoupit přípravek Dehinel Plus XL, kde je dávkování tablet vzhledem ke hmotnosti příznivější; 1 tableta vystačí na 35 kg živé hmotnosti.

Tablety je možno podávat samostatně nebo maskované ve vhodné potravě (např. zabalené do kusu masa, sýra, piškotu apod.). Při jejich podávání není třeba ordinovat žádná dietetická omezení.

Přípravek mohou užívat i březí feny v posledním stádiu březosti (v případě nutnosti dřívějšího odčervení je nutná konzultace s veterinářem) a také feny, které kojí štěňata.

Náš tip:
Vždy se ujistěte, že zvíře tabletu skutečně spolklo a to nejlépe důkladným prohledáním ústní dutiny.

U některých jedinců se mohou vyskytnout mírné nežádoucí účinky, patří mezi ně obvykle průjem, zvracení nebo řídká stolice. Není třeba se znepokojovat, u štěňat a starších psů ale pro jistotu vždy vyhledejte konzultaci s veterinářem.

Dehinel Plus recenze – dávkování

Psy je nutné chránit již od velmi útlého věku.

První dávka Dehinel Plus by měla být podávána štěňatům poprvé již ve dvou týdnech věku a dále každé dva týdny až do věku 12 měsíců. V této době je totiž jejich organismus k následkům nejrůznějších infekcí či toxinů šířených endoparazity nejnáchylnější.

U dospělých psů je v případě akutní infekce vnitřními parazity doporučováno dávkování zopakovat po 14 dnech od první léčby a poté udržovat preventivní ochranu užíváním přípravku Dehinel Plus každé tři měsíce.

Dehinel plus obsahuje tři účinné látky: Praziquantelum 50 mg, Pyranteli embonas 144 mg a Febantelum 150 mg

Dehinel Plus recenze – proč právě Dehinel?

Tablety Dehinel Plus seženete bez předpisu i v běžných lékárnách nebo specializovaných prodejnách určených pro zvířata.

Jeho výrobcem je společnost Krka, jen patří mezi vůdčí farmaceutické elementy v celé Evropě. Její přípravky jsou známé svou vysokou spolehlivostí, účinností a v neposlední řadě také bezpečností.

Spokojené zákazníky lákají také velmi příznivé ceny, protože Krka se specializuje především na produkci svých vlastních generických léků, k nimž přidává další bonusové vlastnosti. U přípravku Dehinel Plus najdete nejvýhodnější cenu při nákupu v prodejnách DR. MAX. Díky velkému množství poboček nebo výhodné dopravě zdarma tak budete mít jistotu, že budete mít vhodná antiparazitika pro preventivní ochranu zdraví vašeho psa a všech členů rodiny vždy po ruce.

Podobné příspěvky