Granitový dřez

Last Updated on 23 března, 2020 by Siffera

Granitový dřez

Hledáte bezpečné vybavení svého domova? Na prvním místě bude určitě granitový dřez, který může nabídnout ceněný antibakteriální povrch, snadnou údržbu i množství atraktivních barev a designů.

Vlastě je s podivem, že dosud není granit v našich domácnostech rozšířený více. Nabízí totiž větší odolnost i lepší užitné vlastnosti než běžná sanitární keramika. Problémem může být jeho cena. Granitové dřezy mají stále pověst horké bytové novinky s nepoměrně vysokou cenovkou. Ovšem to už naštěstí dávno není pravda.

Granitová dřezová baterie nabízí mnoho možností

K sehnání jsou jedno i vícekomorové modely v mnoha tvarech, barvách i velikostech. Ty nejmenší se vejdou i na skříňky do šířky 40 centimetrů, horní velikost je pak prakticky neomezena. Ovšem díky vysoké odolnosti materiálu není nutné používat velké vrstvy. Takže tam, kde by klasický dřez zabral spoustu místa, vám granit nabídne mnohem více manipulačního prostoru i odkládací plochy.

Může se tak stát ideálním řešením do malých kuchyní i všude tam, kde dbáte na vysoké standardy hygieny a čisté domácnosti. Perfektně designově řešené vnitřní komory granitových dřezů umožňují snadné mytí zeleniny i oplachování nádobí. Při přípravě jídel vám poskytnou veškerý možný komfort. A nezáleží proto na tom, zda je chcete pořídit jako osamostatně funkční kus sanitárního vybavení nebo „jen“ jako doprovodné příslušenství k myčce.

Granit a a jeho výhody

A proč si vlastně granitový dřez s baterií pořídit? Důvodů je celá řada. Pojďme se podívat na ty nejčastější z nich:

  • Granit je odolný proti mechanickému poškození.
  • Není náchylný ke změnám barvy.
  • Odolává i vysokým teplotám.
  • Nabízí antibakteriální a antihoubový povrch.
  • Snadno se udržuje – nečistoty na něm neulpívají.

Jde tedy o dřez, který jen tak něčím nepoškrábete a nehrozí mu ani odražení třeba od padajícího hrnce. A když už jsme u kuchyňských pomocníků – do granitových dřezů můžete bez obav odstavit vybavení přímo z plotny. Nevadí jim totiž ani teploty do 260 °C, takže těstoviny, brambory nebo třeba blanšírovanou zeleninu můžete dát chladit okamžitě a bez použití cedníku.

Chtějte opravdu nanočástice a nikoli pouhé pokovení stříbrem.

A jak je to s antibakteriálností povrchu? Ne všechny granitové dřezy ji mají přímo v základní nabídce. Leckdy si musíte navíc dokoupit ošetření nanočásticemi stříbra, které přirozeným způsobem nežádoucí patogeny ničí.

Pokovení je totiž nutné pravidelně obnovovat, zatímco nástřik nanočásticemi vydrží opravdu trvale. Vyplňuje totiž celou strukturu nosného granitu, takže se nemohou otřít ani jinak opotřebovat.

Měli byste vědět: Existují různé typy nástřiků. Například ten, který používají v e-shopu Primagran, má potvrzenou účinnost prostřednictvím testování na Specialist Research Laboratory ITA-TEST ve Varšavě. Nástřiky ani jiné úpravy bez certifikace nikdy nepořizujte.

Použití nanočástic dává granitovému dřezu zcela nové vlastnosti. Baktericidní a fungicidní účinky jsou samozřejmostí. Na přetřes pak však přichází i hypoalergenní působení a zajištění bezpečnosti pro celou rodinu.

Výroba z Číny? Chtějte evropské zboží

Už dávno také neplatí teze, podle níž k nám veškeré novinky pronikají výhradně ze zámoří. Dřezy od Primagran jsou vyráběny v Polsku, a to z materiálů, šetrných k životnímu prostředí. Používají se moderní kompozity, a to zejména mletý křemen a polyesterové pryskyřice vysoké kvality. Díky tomu jsou dřezy z granitu tvarově i barevně odolné a stálé. Každý dřez od Primagran nabízí certifikovanou 35 letou záruku.

Granitový dřez rohový aneb alternativy

A bát se nemusíte ani omezeného výběru tvarů. Použité materiály dávají tvorbě granitových dřezů velkou variabilitu. Vyberete si tedy klasické, rohové i atypicky tvarované kousky. V zásadě jste omezeni jen svou fantazií a částečně prostorovými možnostmi. Samozřejmostí je i umístnění dřezu na levou i pravou stranu apod.

Měli byste vědět: Co do barev jsou pak standardně nabízeny odstíny šedé a černé, ale také smetanové, krémové, béžové nebo čistě bílé.

A samozřejmostí je také rozmanité příslušenství. Díky němu si můžete každodenní obsluhu dřezu maximálně usnadnit nebo ji dokonce posunout na zcela jiný level. A jaké příslušenství je nejoblíbenější?

  • Automatický sifon slouží k jednoduchému otevírán a zavírání odtokového tvaru. Stačí stisknout knoflík a výpusť je aktivována nebo naopak uzavřena. Není tak nutné máchat ruce v ledové vodě ani hledat zakutálený špunt.
  • Sifon s odbočkou – ke všem granitovým dřezům lze samozřejmě připojit i myčku nádobí nebo jakékoliv jiné příslušenství. V tomto ohledu se od klasické sanitární keramiky nijak neliší.
  • Nerezové zátky vám pak poslouží v případě, že si z nějakého důvodu nepřejte instalovat přímo do dřezu kuchyňskou baterii.

Jak na instalaci granitového dřezu

Montáž dřezu není nijak složitá. Stačí dodržet zadání na technických výkresech a dodržet i podrobný návod k montáži sifonu a dalšího příslušenství.

A na co se ještě často zapomíná? Na odpady. Nevhodné řešení a spádování odpadů může při každodenním provozu nemovitosti způsobit nemalé nepříjemnosti. Kamerový průzkum potrubí dokáže odhalit poškozená nebo špatně vyřešená místa s dostatečným předstihem. Nezávislý odborník vám také na místě poradí, jestli jde budoucím problémům předejít např. pravidelným čištěním odpadů nebo jestli je nutný větší či menší stavební zásah. A ten může být na stavu rodinného rozpočtu skutečně znát. Tomu všemu však můžete snadno předejít ještě před instalací granitového dřezu, takže vám v jeho plnohodnotném užívání vůbec nic nezabrání.

Podobné příspěvky