Domů Domácnost Ekologické podlahy

Ekologické podlahy

Ekologické podlahy

Žijete BIO a dbáte na ekologii? Rádi vám pomůžeme vybrat tu nejvhodnější podlahu právě pro váš útulný domov. Ekologické podlahy totiž nejsou jen prázdným pojmem, umí toho docela hodně. A z čeho se vyrábějí? Věřili byste, že jejich základem může být třeba i řepkový olej?

Stačí k němu přidat trochu ricinového a bílou křídu – a to je vlastně vše. Nevěříte? Přesně taková je ekologická krytina Wineo PURLINE. Patří mezi ekologické vinylové podlahy, při jejichž výrobě nebyla použita žádná změkčovadla, chlór a další těkavé látky. Bez nadsázky jde tedy o podlahu s nulovými emisemi.

Přírodní vinylová podlaha

Výběr podlahy se řídí několika jednoduchými pravidly. Záleží především na účelu obývané místnosti a zamýšlené funkci podlahy. Pokud hledáte takovou, ze které by se bez nadsázky dalo jíst a byla bezpečná pro děti i domácí mazlíčky, pak je ekologický vinyl rozhodně tou správnou volbou.

A potíže nebudete mít ani s její odolností. Již zmíněná Wineo PURLINE je totiž krytá odolnou polyuretanovou vrstvou, takže bez potíží snese téměř jakékoliv zacházení. Psí tlapky, dětské odrážedlo, podpatky domácí obuvi – nic z toho není problém.

A navíc může nabídnout celou řadu zajímavých designů a dekorů. Dopřát si ji tak můžete nejenom v oblíbené imitaci dřeva, ale také např. s květinovým vzorem. Vybere si každá domácnost a každý typ interiéru – od industriálního až po vintage.

NEJ na našem trhu

Ano. Bez nadsázky a beze studu můžeme napsat, že podlaha Wineo PURLINE je tou nejvíce ekologickou trvale elastickou podlahovou krytinou na našem trhu – a to od výroby až po pokládku. Navíc díky své elasticitě pomáhá kloubům a chrání je před poškozením, chlubí se protiskluzovou úpravou a přitom je velmi tichá. Přispívá k jedinečné akustice koupelny i ložnice a velmi dobře si rozumí i s podlahovým vytápěním.

 

Podlahy wineo purline jsou testovány stejným způsobem jako české dálnice

25 000 přejezdů 500 kilového nákladu a ani škrábnutí. Vynikající ocenění pro jakoukoliv pozemní komunikaci? Přesně tak a pro průmyslově použitelnou podlahu wineo purline také. Potvrdilo to nezávislé testování odborné vysoké školy v Bielefeldu. Za vše může již zmíněný polyuretan, tvořící 0,3 mm silnou vrstvu. Neslouží jen jako zakrytí nášlapné vrstvy, on se jí přímo stává. A právě tím se tyto ekologické podlahy liší od svých „bratrů ve zbrani.“

Žádné škvíry pro usazování nečistot, žádné ostré hrany, žádný zápach… jen dokonale rovná a čistá podlaha. Na její údržbu vám postačí obyčejná voda, není třeba používat agresivní mycí prostředky a další úklidovou výbavu. Dokonale hladká plocha umožní všechnu špínu „stáhnout“ doslova jedním tahem mopu.

Věděli jste, že: při tomto způsobu úklidu můžete ušetřit při každém mytí až 30 % nákladů, vynaložených na použitou vodu a čistící prostředky?

Slunce ani zima podlahám wineo purline nevadí

Norma EN ISO 23999 zaručuje, že je podlaha wineo purline velmi tvarově i teplotně stabilní. Nebude se tedy krčit ani vlnit třeba přede dveřmi na balkon, kde bývá často průvan. A nevadí jí ani zákeřné UV záření, které u jiných materiálů způsobuje rychle blednutí. Odolná, ekonomická a trvanlivá – takové přívlastky si jistě beze studu zaslouží.

Je vhodná nejenom pro využití v domácnostech, ale také do mnoha frekventovaných komerčních prostor:

  • Zdravotnická zařízení
  • Supermarkety
  • Školy

 

A potěší vás i pokládka. Dopřát si ji můžete v rolích, ale i jako parketové lamely nebo prkna několika rozměrů. A stejně pestrý je i výběr designů. Dřevo? Přírodní kámen? Drahokamový vzhled? Nic z toho není problém. A k mání jsou i nejrůznější extravagantní řešení. Stačí si zvolit to, které vám bude vyhovovat nejvíce.

Předchozí článekKurz vaření pro děti
Další článekGranitový dřez
Siffera
Siffera
Ahoj jmenuji se Jana, ráda zkouším nové věci a recenzuji zde pro Vás jako hlavní inspektorka 🙂

Most Popular

Drontal pro kočky

Drontal pro kočky Ochrana proti vnitřním parazitům, laicky nazývaná „odčervení,“ by měla být nedílnou součástí péče o naše čtyřnohé mazlíčky. Přípravek Drontal pro kočky ochrání...

Dehinel Plus recenze

Dehinel Plus recenze Vnitřní červi a další cizopasníci mohou našemu zvířecímu miláčkovi nepříjemně komplikovat život. Zejména velmi mladí psi nebo naopak zvířecí senioři mohou být...

Škola pro psy

Škola pro psy Pokud máte doma skutečně hravého psa, bez výjimky zapáleného pro novinky a s chutí učit se novým věcem, určitě už vám alespoň...

Předporodní kurz online

Předporodní kurz online Znemožnila vám aktuální situace navštěvovat vybrané centrum pro nastávající matky? Absolvujte šikovný předporodní kurz online. Potřebovat k tomu nebudete skoro vůbec nic...

Recent Comments