Ekologické podlahy

Last Updated on 29 července, 2021 by rvc

Žijete BIO a dbáte na ekologii? Rádi vám pomůžeme vybrat tu nejvhodnější podlahu právě pro váš útulný domov. Ekologické podlahy totiž nejsou jen prázdným pojmem, umí toho docela hodně. A z čeho se vyrábějí? Věřili byste, že jejich základem může být třeba i řepkový olej?

Stačí k němu přidat trochu ricinového a bílou křídu – a to je vlastně vše. Nevěříte? Přesně taková je ekologická krytina Wineo PURLINE. Patří mezi ekologické vinylové podlahy, při jejichž výrobě nebyla použita žádná změkčovadla, chlór a další těkavé látky. Bez nadsázky jde tedy o podlahu s nulovými emisemi.

Přírodní vinylová podlaha

Výběr podlahy se řídí několika jednoduchými pravidly. Záleží především na účelu obývané místnosti a zamýšlené funkci podlahy. Pokud hledáte takovou, ze které by se bez nadsázky dalo jíst a byla bezpečná pro děti i domácí mazlíčky, pak je ekologický vinyl rozhodně tou správnou volbou.

A potíže nebudete mít ani s její odolností. Již zmíněná Wineo PURLINE je totiž krytá odolnou polyuretanovou vrstvou, takže bez potíží snese téměř jakékoliv zacházení. Psí tlapky, dětské odrážedlo, podpatky domácí obuvi – nic z toho není problém.

A navíc může nabídnout celou řadu zajímavých designů a dekorů. Dopřát si ji tak můžete nejenom v oblíbené imitaci dřeva, ale také např. s květinovým vzorem. Vybere si každá domácnost a každý typ interiéru – od industriálního až po vintage.

NEJ na našem trhu

Ano. Bez nadsázky a beze studu můžeme napsat, že podlaha Wineo PURLINE je tou nejvíce ekologickou trvale elastickou podlahovou krytinou na našem trhu – a to od výroby až po pokládku. Navíc díky své elasticitě pomáhá kloubům a chrání je před poškozením, chlubí se protiskluzovou úpravou a přitom je velmi tichá. Přispívá k jedinečné akustice koupelny i ložnice a velmi dobře si rozumí i s podlahovým vytápěním.

 

Podlahy wineo purline jsou testovány stejným způsobem jako české dálnice

25 000 přejezdů 500 kilového nákladu a ani škrábnutí. Vynikající ocenění pro jakoukoliv pozemní komunikaci? Přesně tak a pro průmyslově použitelnou podlahu wineo purline také. Potvrdilo to nezávislé testování odborné vysoké školy v Bielefeldu. Za vše může již zmíněný polyuretan, tvořící 0,3 mm silnou vrstvu. Neslouží jen jako zakrytí nášlapné vrstvy, on se jí přímo stává. A právě tím se tyto ekologické podlahy liší od svých „bratrů ve zbrani.“

Žádné škvíry pro usazování nečistot, žádné ostré hrany, žádný zápach… jen dokonale rovná a čistá podlaha. Na její údržbu vám postačí obyčejná voda, není třeba používat agresivní mycí prostředky a další úklidovou výbavu. Dokonale hladká plocha umožní všechnu špínu „stáhnout“ doslova jedním tahem mopu.

Věděli jste, že: při tomto způsobu úklidu můžete ušetřit při každém mytí až 30 % nákladů, vynaložených na použitou vodu a čistící prostředky?

Slunce ani zima podlahám wineo purline nevadí

Norma EN ISO 23999 zaručuje, že je podlaha wineo purline velmi tvarově i teplotně stabilní. Nebude se tedy krčit ani vlnit třeba přede dveřmi na balkon, kde bývá často průvan. A nevadí jí ani zákeřné UV záření, které u jiných materiálů způsobuje rychle blednutí. Odolná, ekonomická a trvanlivá – takové přívlastky si jistě beze studu zaslouží.

Je vhodná nejenom pro využití v domácnostech, ale také do mnoha frekventovaných komerčních prostor:

  • Zdravotnická zařízení
  • Supermarkety
  • Školy

 

A potěší vás i pokládka. Dopřát si ji můžete v rolích, ale i jako parketové lamely nebo prkna několika rozměrů. A stejně pestrý je i výběr designů. Dřevo? Přírodní kámen? Drahokamový vzhled? Nic z toho není problém. A k mání jsou i nejrůznější extravagantní řešení. Stačí si zvolit to, které vám bude vyhovovat nejvíce.