Dětské náušnice

Dětské náušnice

Last Updated on 8 dubna, 2020 by Siffera

Dětské náušnice

S narozením miminka se celá domácnost obrací naruby. Ale pokud jde o holčičku, přibude ke všemu tomu krmení, přebalování a uspávání starost navíc: kdy nechat píchnout dětské náušnice a jaký materiál, typ či motiv vybrat? Usnadníme vám rozhodování a ukážeme dostupné možnosti.

Dětské náušnice jsou definovány jako šperk, který lze nosit od narození až do šesti let věku – nejde ale o žádné dogma, je individuální, za jak dlouho ze zvolených náušnic holčička vyroste.

Kromě miniaturní velikosti se náušnice pro děti vyznačují také  nízkou hmotností  (ani výrazně zdobené náušnice neváží obvykle více než 2 gramy),  roztomilými motivy a praktickým zapínáním , které umožňuje plnou rodičovskou kontrolu.

Jak vybrat dětské náušnice

Při výběru tohoto typu šperku se můžeme řídit několika kritérii. Jde především o  vhodný materiál, motiv a typ zapínání .

Dětské náušnice

Motivy dětských náušnic

Oblíbené zlaté květinky s červeným středem z polodrahokamů už dávno nejsou v módě.

Dnes mohou rodiče svým holčičkám vybrat mnohem nápaditější a zdobnější motivy, které mohou korespondovat s osobností, zájmy nebo třeba jménem malé parádnice. K dostání jsou například hvězdičky, kroužky, kytičky nebo motivy zvířátek – berušky, slonečci apod.

Vhodné zapínání

Druhů zapínání náušnic je hodně, mezi ty nejběžnější patří například  africký háček, dámský patent nebo klipsna . V případě dětských náušnic ale poslouží nejlépe tzv. dětská brizura. Ta umožňuje pohodlné zapínání náušnice zepředu (háček se jednoduše zasune do očka). Náušnice se snadno nasazují a je možné je nasadit do ouška zároveň s vytahováním jehly, takže miminko není vystaveno dvojí bolesti.

Měli byste vědět:
Dětská brizura je také svým tvarem speciálně přizpůsobena dětskému oušku a je možné ji zajistit i proti ztrátě. Ovšem dáváte-li přednost jinému typu zapínání dětských náušnic, nic vás neomezuje. Stačí se jen porozhlédnout po skutečně bohaté nabídce dětských šperků.

Dětské náušnice – materiál

Alergie se začínají rozvíjet zvolna a není třeba je podpořit zvolením nekvalitního kovu.

Dnešní doba je nakloněna experimentům, ale u dětí by toto heslo platit nemělo. Pro dětské náušnice se nejlépe hodí zlato (klasický materiál), bílé zlato (módní záležitost) a stříbro (které nejvíce ocení holčičky s blonďatými vlásky).

Náš tip:
Zlato patří mezi kovy, které lidská kůže snáší zdaleka nejlépe. Lidí alergických na zlato je minimum, takže je velká šance, že mezi ně nebude patřit ani vaše princezna. Obávat se nemusíte ani bílého zlato potažené rhodiem, i to je totiž absolutně bezpečné.

Se zdobením si naopak dělat starosti nemusíte. Nezáleží na tom, jestli zvolíte dětské náušnice vyrobené pouze z drahého kovu nebo dáte přednost jejich dekorativnější variantě. Nejoblíbenější jsou jistě dětské náušnice zdobené zirkony, opály nebo kameny swarovski.

Podobné příspěvky